A PHP Error was encountered Severity: NoticeMessage: Only variable references should be returned by referenceFilename: core/Common.phpLine Number: 257<
Sorunların Çözümü İçin Yerinde İnceleme

Sorunların Çözümü İçin Yerinde İnceleme

Sorunların Çözümü İçin Yerinde İnceleme 

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, ilçenin sorunlarının çözülmesi ve ilçenin gelişmesi için büyük adımlar atmaya devam ediyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığından inceleme yapmak için gelen heyette bölgenin sorunlarıyla ilgili çözüm sağlayacak önemli isimler yer aldı. Tarım ve turizme can vermek için planlanan bölge gezisinde, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Kemalettin Cengiz Tekinsoy ve ekibi, Ak Parti Muğla Milletvekilleri Hasan Özyer ve Nihat Öztürk, Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanımız Salih Gümüş, Seydikemer Kaymakamımız Haktan Gökçekuyu, Belediye Başkanımız Yakup Otgöz, Başkan Yardımcılarımız Ramazan Kaynak ve Mustafa Karakuş vardı.

 

YEP YENİ BİR SOLUK

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Bölgemizin güzelliklerinin ortaya çıkartmamız gerekmekte, sahilimizi ve antik kentlerimizi yerli ve yabancı turistlere tanıtımlarını yaparak açabilirsek bölgemizdeki güzelliklerin gizli kalmasını önlemiş  oluruz.” dedi.

Başkan Yakup Otgöz, bölgenin kalkınması ve gelişmesi için özellikle Orman ve Çevre Koruma (OÇK) alanı içerisinde kalan alanların açılıp butik otellerin yapılmasının bölge ve bölge halkı için çok önemli olduğunu vurguladı. “Tarım ve turizme yeni bir soluk kazandırmak istiyoruz. Orman ve Çevre Koruma alanı içerisindeki planlama sorununun çözülmesi hedeflerimize ulaşmamız ve bölgemizi kalkındırmamız için çok önemlidir. Ankara’ya Genel Müdürümüzün yanına gittiğimizde sorunlarımızın olduğunu ve bunların yerinde incelenmesi gerektiğini kendilerine anlatmıştık. Bölgemizin potansiyeli olduğunu kendileri de yakından gördü. Verdiğimiz mücadele inşallah sonuç bulacaktır. Adım adım sorunların çözümü için konunun takipçisi olacağız.”

 BÖLGEMİZE ULAŞIMI KOLAYLAŞTIRMAK İSTİYORUZ

Yeni yol ve köprü planlarının olduğunu söyleyen Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, planlarını heyete anlattı. “İlçemize ulaşımı kolaylaştırmak ve bölgeyi kalkındırmak için Kaş-Antalya yol bandına Kumluova- Karadere bölgemizden bir bağlantı yolu yapılması çok önemli, bu konuyla ilgili planladığımız yerleri Genel müdürümüze gösterdik. Bölgemize ulaşan yolları kısaltıp, sahilimize ve antik kentlerimize ulaşımı kolaylaştırmayı planlıyoruz. Tarım ve turizme yeni bir soluk aldırmamız için yolların yapılarak bölgemizi geliştirme çabası içindeyiz. Köprü ve yolun geçmesini düşündüğümüz yerleri heyetimize gösterdik. Genel müdürümüz konuyla ilgili çalışma yapacaklarını ifade etti. Yerinde  inceleme yapılması, bize büyük bir katkı sağladı.” Dedi.

 

MİNNETTARIZ

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, sorunlarımızın çözümü için bölgemize gelen ve bizleri yalnız bırakmayan, Tabiat Varlıkları Koruma Genel Müdürü Kemalettin Cengiz Tekinsoy’a ve ekibine, Ak Parti Muğla Milletvekillerimiz Hasan Özyer ve Nihat Öztürk’e, Ak Parti Seydikemer İlçe Başkanımız Salih Gümüş’e, konuyu yakından takip eden başkan yardımcılarımıza çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

2017-09-29

Diğer Haber

Yorum Yap