A PHP Error was encountered Severity: NoticeMessage: Only variable references should be returned by referenceFilename: core/Common.phpLine Number: 257<
Seydikemer'de Ders Zili Çalındı...

Seydikemer'de Ders Zili Çalındı...

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından hazırlanan İlköğretim Haftası kutlandı.

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı açılış töreni ve ilköğretim haftası bugün Ali Hilmi Yonca Döğer ilk/ortaokulunda kutlandı. Etkinliğe Seydikemer Kaymakamı Haktan  Gökçekuyu, Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Başkan Yardımcısı Ramazan Kaynak, AK Parti İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş, MHP ilçe Başkanı Yusuf Bağırcı ve Daire Müdürleri katıldı. Haftanın önemiyle ilgili yazı ve şiirlerin okunduğu açılış töreninde halkoyunları göstereside sunuldu.

Eğitimin önemine deyinen Başkan Otgöz”2017-2018 Eğitim Öğretim Yılının hayırlı olmasını diliyorum. Tabiki bir belediye olarak 3.5 yılı tamamladık. Aşağı yukarı destek vermediğimiz okul kalmadı. Bugün buradayız okullarımızda ne eksik varsa biz belediye olarak her zaman yanlarındayız. Ülkenin kalkınması eğitim öğretimledir. Ben çocuklarımızı kutluyorum ve yeni eğitim öğretim yılında başarılar diliyorum” dedi.

  Öğrencilere geleceğin yöneticileri ve idarecileri sizler olacaksınız diyen Kaymakam Gökçekuyu “  Eğitim, öğretim dendiği zaman ilk akla genelde okul, öğrenci ve öğretmen geliyor ama sadece bu paylaşlardan oluşmamaktadır Eğitim ve Öğretim. Bunun içerisinde Devlet, velilerimiz ve diğer aktörler yer almaktadır. Bildiğiniz üzere devlet alt yapıyı oluşturuyor. Okullarımız eğitim ve öğretim hizmetini vererek çocuklarımızın donatılmasını ve eğitimle taçlandırılmalarını sağlıyorlar. Bildiğiniz üzer son 10 -16 yıldan beri özellikle hükümetimiz Milli eğitim bakanlığının bütçesini, diğer bakanlıklardan en fazla olacak şekilde merkezi bütçeden ayırıyor ve eğitime göstermiş olduğu önemi bu şekilde ifade etmiş oluyor.

 

Türkiye’nin bir çok yerinde eğitim alt yapısı daha da güçlendirilmiş, okullarımızın fiziki imkanları, standartları, çevre standartları imkanları en üst seviyeye çıkartılmıştır ve bu hala devam etmektedir.

Bu hükümetimizi eğitime vermiş olduğu öneme, değere en büyük ispat ve göstergedir.

Sevgili öğrenciler, Türkiye her geçen gün güçleniyor ve kalkınıyor. Geleceğin yöneticileri ve idarecileri sizler olacaksınız. Bizlerin sizlerden ricası öğretmenlerinizin sözünden çıkmamanız, ödevlerinizi harfiyen yapmanız, bol bol kitap okumanız ve derslerinizi aksatmamanız.Değerli veliler lütfen okullarda öğrencileriniz takip edin, ders durumlarını takip edin, öğretmenlerle tanışın iletişim halinde olun

Bu manada öğretmenlerimize de büyük görevler düşüyor, öğretmenlerimize inanıyoruz, güveniyoruz, onlar bizim başımızın tacı, gözümüzün bebeği, bu yeni nesilin şekillenmesinde, yetişmesinde, tabiki hem milli, hem manevi, duygularla, değerlerle beslenmesinde öğretmenlerimizin rolü büyüktür

Öğretmenlerimize yeni öğretim yılında başarılar diliyorum. Tabi okullarımızın bu seviyeye gelmesinde çok değerli, çok kıymetli Seydikemer Belediye başkanımın büyük emeği var. Bunu da ilk defa geldiğim bu okulda da müşade etme imkanım oldu. Kendisine eğitime vermiş olduğu destekten dolayı hepinizin önünde teşekkür ediyorum. Kendisi zaten çıtayı yükseltmiş eğitime olan desteğini devam ettireceğine inanıyorum kendisi eski bir eğitimci eğitimin önemini, değerini biraz önce konuşmasında da ifade etti. Eğitime vermiş olduğu tüm desteklerden dolayı İlçe Kaymakamı olarak teşekkür ediyorum. Tüm öğrencilerimize, velilerimize ve öğretmenlerimiz, yeni öğretim yılı hayırlı uğurlu olsun” dedi.

Kaymakam Gökçekuyu ve Başkan Otgöz sınıfları gezerek öğrencilere defter kalem hediye ettiler.

2017-09-18

Diğer Haber

Yorum Yap