A PHP Error was encountered Severity: NoticeMessage: Only variable references should be returned by referenceFilename: core/Common.phpLine Number: 257<
Seydikemer Halk Eğitim Merkezi 8 Mart Sergisi Açtı

Seydikemer Halk Eğitim Merkezi 8 Mart Sergisi Açtı

Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından Seydikemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak sergi düzenlendi.

Seydikemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak düzenlenen sergide, Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görevli öğretmenler tarafından el emeği göz nuru ürünler sergilenirken Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz tüm kadınlara çiçek hediye etti. 

Seydikemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından düzenlenen sergide açılış konuşması yapan Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz:  Bugün 8 Mart tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de kadınlar günü olarak kutlanıyor. İlk defa 1857 yılında Amerika’da bir tekstil fabrikasında çıkan yangından dolayı kutlanmaya başlanmış. 1911 yılında Danimarka’da Dünya Kadınlar günü olarak kutlanmaya başlanmış. Ülkemizde de Cumhuriyet kurulduktan sonra kutlanmış. Kadın olmadan bir şey yapma,bir işi başarma şansı, imkanı yok. Kadınların problemleri çözüldükten sonra, inanıyorum ki toplumun kanayan yaraları da çözülecektir. Ortalama günde bir kadını geçik kadınımız şiddetten dolayı ölüyor. Bunlarda bizi son derece üzüyor. Cezaevini ziyaret ettik, orada 23 tane kadınımız vardı. Müebbet cezası alan kadınlarımız bile vardı, inanın insanın içi sızlıyor, içi kanıyor. Ama bizi orada sevindiren, el işi, el emeği, göz nuruyla ördükleri işleri, burada sergiye katılacaklar. Bu bizi çok sevindirdi. Sosyal alanda her türlü imkanı sağlamış orada devletimiz. Ama kadınlarımızı orada görmek bizi derinden üzdü. Bizlerin, sizler olmadan bir başarı elde etmemizin hiç bir imkanı yok. Burada sorunları çözdükten sonra, toplumun yarası çözülecek. Ekonomik, sosyal, kültürel, bütün sorunlar bir bir çözülecek. Yani sizler hayatın içine girdikten sonra her şey oluyor. Sizler hayatın her alanında varsınız. Kurtuluş savaşında sizler vardınız, Çanakkale savaşında sizler vardınız. 15 Temmuzda yine sizler vardınız sokaklarda. Onun için sizler olmadan hiç bir şey olmaz, olmayacak. Dünyadaki tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum.Dedi.

Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz’ün konuşmasından sonra sahneye çıkan öğrencilerin halk oyunları gösterisi büyük beğeni topladı. Oyunlardan sonra Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında bulunan bayanlara çiçek hediye eden Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz daha sonra sergi alanını gezerek Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğünde görevli öğretmenler tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünleri inceledi.

Seydikemer Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanında, Seydikemer Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel olarak düzenlenen sergiye Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Seydikemer Ak Parti İlçe Başkanı Ecz. Salih Gümüş,Seydikemer  Chp İlçe Başkanı Nalan Büyükçoban, Seydikemer Belediye Başkan yardımcısı Mustafa Karakuş, Seydikemer Belediyesi Şube Müdürleri ve Resmi Daire müdürlerinin yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı. 

DSC_6676

 

 

2017-03-09

Diğer Haber

Yorum Yap