A PHP Error was encountered Severity: NoticeMessage: Only variable references should be returned by referenceFilename: core/Common.phpLine Number: 257<
Korubükü-Karaçay Köprüsü’nün Yapımı Seydikemer Belediyesi Koordinasyonunda Başladı.

Korubükü-Karaçay Köprüsü’nün Yapımı Seydikemer Belediyesi Koordinasyonunda Başladı.

Korubükü-Karaçay Köprüsü’nün yapımı Seydikemer Belediyesi Koordinasyonunda başladı.

Seydikemer ilçesinin Korubükü mahallesi ile Kaş Palamut mahallelerini birbirine bağlayan ve Antalya il sınırına bağlayan Korubükü Karaçay köprüsünün ihalesi yapıldı.

Sürecin Kontrolü Seydikemer’de

Seydikemer ilçesinin Korubükü mahallesi ile Kaş Palamut mahallelerini birbirine bağlayan ve Antalya il sınırına bağlayan Korubükü Karaçay köprüsünün ihalesi yapıldı. Korubükü Karaçay köprüsünün ihalesinin ödeneğini iki ilimiz karşılayacak. Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Antalya Büyükşehir Belediyesi %50’lik bir oranla Korubükü Karaçay köprüsünün yapımı için ödenek ayırdı. Kontrolleri ve ihale sürecini üstlenen Seydikemer Belediyesi, süreci takip edecek.

Önce vatandaşın güvenliği

Seydikemer Belediyesi Fen İşler Müdürlüğü ekiplerince ve ihaleyi alan firma ile birlikte alanda yapılacak fizibilite çalışmalarının ardından köprünün yapımına başlanacak. Genişliği 12m, uzunluğu 102m olan köprü Seydikemer’in Korubükü mahalle sınırını, Kaş’ın Palamut mahalle sınırlarına bağlayacak. Köprü için uzun süredir mücadele veren Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, “Vatandaşlarımızın güvenliği bizler için çok önemli, uğraş verdiğimiz Korubükü Karaçay köprüsünün ihalesini yaparak, iki ilin, iki mahallesini birbirine bağlayacağız. İki büyükşehir belediyesi olan Muğla ve Antalya Büyükşehir Belediyelerinin ödeneklerinden karşılanacak olan köprünün takibi ve ihale sürecini bizler sürdüreceğiz. İhale yapıldı. İhaleyi alan firma ile belediyemizin Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz alanda incelemelerde bulunduktan sonra ihaleyi alan firma çalışmalara başlayacak.” şeklinde konuştu.  

Ortaklaşa çalışacak olan Muğla, Antalya, Seydikemer ve Kaş belediyeleri vatandaşların güvenliği için hareket geçti. Korubükü Yaşanan sel felaketlerinden sonra hasar gören köprünün yapımı için 2.137.512 TL ihale bedeli belirlendi. İhaleyi Müteahhit Nuri Akgül aldı.

2017-11-03

Diğer Haber

Yorum Yap